O nás

Penzion Na Podťatém leží v turisticky velmi zajímavé oblasti podhůří Javorníků a Beskyd v obci Velké Karlovice v údolí stejného názvu – Podťaté.

Obě tato pohoří, která jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Beskydy, svým charakterem nabízí v letním období ideální podmínky jak pro pěší turistiku, tak také díky velkému množství cyklostezek pro cykloturistiku.

Samotný penzion je novostavbou ve valašském stylu s citem umístěný do zdejší překrásné přírody. První dojem umocní jak poloha pozemku – s nádherným pohledem na hřebeny Javorníků a celodenním sluníčkem, taki jeho rozloha – areál se rozkládá na více jak 15.000 metrech čtverečních. V létě mohou mimo jiné návštěvníci využít i vyhřívaný venkovní bazén a tenisový kurt.

Venkovní posezení v altánku s možností grilování a opékání.

Ubytování je v podkroví penzionu ve čtyřech apartmánech, kde každý apartmán má dvě samostatné ložnice, předpokoj s TV se satelitem a vlastní sociální zařízení. Z tohoto pohledu je ubytování přímo ideálem pro rodinnou rekreaci. Celková kapacita penzionu je 20 osob.

V přízemí se nachází stylová krbová místnost s barem a pro relaxaci je zde sauna a masážní vana. Pro uložení sportovních potřeb pak slouží lyžárna / kolárna.

Dále máte možnost využít venkovní bazén, tenisový kurt, minigolf, venkovní šachy a kuželky.

Ubytování v apartmánech

Nově jsme pro Vás otevřeli ubytování v apartmánech, které se nachází naproti penzionu. Jedná se o dva prostorově nadstandardní apartmány, kde v přízemí najdete velký obývací pokoj s TV, krbovými kamny, WC a plně zařízenou kuchyní, v podkroví jsou dvě ložnice s koupelnou a WC. Za domem je k dispozici altánek s krbem pro venkovní posezení. Dále je možnost využití tenisového kurtu a minigolfu u penzionu – za podmínek stanovených v Domovním řádu.

Charakteristika okolí

V zimním období se nabízí využití několika lyžařských středisek, kde si na své přijdou nejen začátečníci, ale i náročnější lyžaři (Ski areál Razula, Kasárna, Kyčerka, Podťaté, Machůzky). Běžkaři pak mohou využít upravených běžkařských tratí.

Při obdivování přírodních krás nelze přehlédnout jedlobukový prales Razula, v němž stáří některých jedlí a buků dosahuje až 200 let. Mezi další zajímavosti a časté cíle turistů a cykloturistů pak patří přírodní jezero v údolí Jezerné. Pod Trojačkou lze objevit pramenVsetínské Bečvy a na Čartáku novou rozhlednu s překrásným výhledem na okolní hřebeny.